Blog

PPRC Boru Sistemleri

 

PPRC kelime anlamı olarak “polypropylene random copolymer” sözcüklerinin kısaltmasıdır. Sektörde plastik boru ve parçaları olarak da bilinmektedir. Şirketimizde satışı gerçekleştirilen PPRC Boru Sistemleri’nin özellikleri şu şekildedir;

  • PPRC Boru Sistemlerinin 50 yıllık kullanım ömrü bulunmaktadır.
  • 20 ° C ila +95 ° C Kullanım için uygundur. (Boru yalıtımının içerisinde bulunan akışkan maddenin donma noktasına dikkat edilmelidir)
  • Kimyevi madde ve atıklara karşı yüksek dayanıklılık göstermektedirler.
  • PPRC Boru Sistemlerinde sıcaklık ve ses yalıtımı bulunmaktadır, Su sistemi olarak kullanıldıklarında suyun rengi ve tadında herhangi bir değişme gözlemlenmez.
  • Kurulum aşaması ve bitiminde yüksek derecede tasarruf sağlanır, israf oluşturmaz. Bu bakımdan hem çevreye dost hem de saydığımız nedenlerden dolayı dayanıklıdırlar.

PPRC Boru Nerede Kullanılır?

 

PPRC Boru Sistemleri’nin boru endüstrisindeki en belirgin özelliği kuşkusuz yüksek sıcaklığa ve kimyevi tehlikelere olan yüksek dayanıklılığıdır. Soğuk ve sıcak su düzenlerinde çok başarılı bir şekilde kullanılan PP-R Boru ve Ek Parçaları PPRC’nin hammaddeye olan direncinden kaynaklanmaktadır. Uygun şartlar meydana getirildiği takdirde, PPRC Boru ve Ek Parçaları’nın kullanım süresi 50 yıldan fazla olabilir. Bu boru sistemi içinden geçen akışkan maddenin tadını ve kokusunu korumada üstün bir özellik sağlar.

 

SAMSUN’DA PPRC BORU NEREDEN ALABİLİRİM? FİYATLARI NEDİR?

PPRC boru  ve tüm ek parçalarını SMS Metal Plastik A.Ş’den temin edebilirsiniz.

Telefonla bilgi almak için hemen Bizi Arayın ! 0362 256 34 55

Adres:

Selyeri Mah. 1568. Sok. No:1 Tekkeköy/SAMSUN

Çay Mah. 600.Cad. Hurdacılar 7A/2 Tekkeköy Samsun

Hafta İçi ve Cumartesi – 08:00 ile 19:00 arası
(Pazar Kapalı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir