Blog

Yağmurlama Sulama Sistemi

Şirketimizin vizyon hedefleri toptancı statüsünü daha üst seviyelere adım adım taşıyarak Karadeniz Bölgesi’nde güçlü bir fabrika ağı kurmak düşüncesidir. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda, kararlılıkla ve sizlere kaliteli bir hizmet sunmak için devam ettirmekteyiz.

Suyu belirli bir basınç ile damlacıklar yardımıyla toprağın dış yüzeyine, yağmur biçiminde püskürtme işlevi gören meme veya başlıkların yer aldığı birbirine bağımlı olarak çalışan boruların yer almakta olduğu sisteme Yağmurlama Sulama Yöntemi denir.

Yağmurlama Sulama Sistemi Hangi Alanlarda Kullanılır?

  • Yağmurlama Sulama Sistemi tarıma müsaade eden ve iklim koşulları uygun olan her türlü toprak parçasında kullanılabilir.
  • Bu sistem killi toprakta kullanılırken, yağmurlama hızının toprağın su alma hızından daha fazla olması gerekmektedir. Bu sebeple uyumlu başlık ve lateral aralıklarının seçildiğine emin olmak gerekmektedir. Bu sistemden doğru şekilde faydalanmak açısından toprak ve iklim tipine uygun bir sulama seçilmelidir.
  • Bu yöntem her türlü bitki için yüksek verim sağlamaktadır.
  • Fazla eğimli arazilerde, sulama hızı yüksek olan topraklarda, yüzey sulama yönteminin verimi fazla olmamakla birlikte ekonomik olarak da kayda değer bir israf olmaktadır.
  • Yağmurlama sulama sistemleri yarı ya da tam olarak çalıştırılabilir.

Sulama suyu, kapalı boru sistemi ile araziye kadar getirilir ve sulanacak bölge içine belli aralıklarla yerleştirilen sulama boruları(lateral) üzerinde bulunan tek veya çift memeli başlıklarla belli bir basınç altında uygulanır.

 

 

SAMSUN’DA Yağmurlama Sulama Sistemi ve Ek Parçaları

Yağmurlama sulama sistemi ve tüm ek parçalarını SMS Metal Plastik A.Ş’den temin edebilirsiniz.

Telefonla bilgi almak için hemen Bizi Arayın ! 0362 256 34 55

Adres:

Selyeri Mah. 1568. Sok. No:1 Tekkeköy/SAMSUN

Çay Mah. 600.Cad. Hurdacılar 7A/2 Tekkeköy Samsun

Hafta İçi ve Cumartesi – 08:00 ile 19:00 arası
(Pazar Kapalı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir