Blog

Elektrik Boruları

Şirketimizde satışı yapılan Elektrik Boruları, çevreye dost olması için, su gibi yalıtkan maddelerden korunması için yalıtkan bir boru içerisinden geçirilmektedir. Kullanım yerlerine göre 3 tipi bulunmaktadır. Bunlar; Spiral boru, çelik boru ve plastik borudur. Kablonun uzunluk yapısına göre farklı uzunluk ve çaplarda da borular bulunmaktadır. Ayrıca borular yangın oluşması olasılığına da dayaklı olmaktadır. Elektrik boruları genellikle 25-50 ve 100m boyunda üretilmektedir.

Elektrik Borusu Çeşitleri

 

Bergman Boru: iç bölgesi vernik kartonla kaplanmış alüminyum yahut yumuşak çelik saçtan meydana gelmiş sıva üstü döşemesinde kullanılan bir elektrik borusu türüdür. Bergman borunun boyu 3 metre olup, boru çapı 9–11–13,5–16–23–29–36–48 mm dir.

Peşel Boru: İçeriğinde ince çelik saç bulunan, pas tehlikesi için özel bir mamül ile kaplanmış ve iç kısmı yalıtımsız olan bir boru türüdür. Günümüzde pek rağbet görmemektedir.

PVC Boru: PVC (polivinil clorür) menşeili bir boru türüdür.

PVC (plastik) borular nemden etkilenmez, kolay işlenebilir, dayanıklı, hafif, boya ve özel bakım istemez ve aynı zamanda iyi bir yalıtkandır. Plastik borular, beton borusu ve duvar borusu olmak üzere iki çeşittir. Beton borusu sert plastikten yapılır. Demir ve harçların baskısı karşısında zarar görmemesi amacı ile sert olarak yapılır. Duvar borusu ise daha işlenebilir olması açısından yumuşak plastikten yapılmıştır. PVC boru, sıva altı tesisatta kullanılabilir.

 

Samsun’da Plastik Elektrik Boru Nereden Alınır?

Elektrik boruları ve tüm ek parçalarını SMS Metal Plastik A.Ş’den temin edebilirsiniz.

Telefonla bilgi almak için hemen Bizi Arayın ! 0362 256 34 55

Adres:

Selyeri Mah. 1568. Sok. No:1 Tekkeköy/SAMSUN

Çay Mah. 600.Cad. Hurdacılar 7A/2 Tekkeköy Samsun

Hafta İçi ve Cumartesi – 08:00 ile 19:00 arası
(Pazar Kapalı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir